Czwartek13.06.24
Imieniny:Lucjana, Antoniego
Biuletyn Informacji PublicznejSpotkanie opłatkowe

Kolędy, program artystyczny, życzenia i świąteczna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu opłatkowemu.

Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu wigilijnemu. Uroczystość odbyła się 19 grudnia w Remizie OSP w Wieczfni Kościelnej.

W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ słowno-muzyczny młodzieży i dzieci z Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej, przedstawiający wymowę symboliki Świąt Bożego Narodzenia.

W uroczystości brali udział radni gminni, przedstawiciele władz, kościelnych, gminnych, służb bezpieczeństwa, jednostek organizacyjnych gminy  oraz inni zaproszeni goście. Rolę gospodarzy pełnili Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Sieński oraz Wójt Gminy Wieczfni Kościelna Jan Warecki, którzy wszystkim przybyłym złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijny stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.