Piątek14.06.24
Imieniny:Bazylego, Elwiry, Michała
Biuletyn Informacji PublicznejZawody Sportowo-Pożarnicze Wieczfnia Kościelna 2015r.

Jak co roku w niedzielne przedpołudnie na stadionie przy Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o puchar Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów, na co dzień zawodowych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, stanęły wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wieczfnia Kościelna. Sędzią głównym zawodów powołanym przez Komendanta PSP w Mławie był kpt. Adam Godlewski.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00  Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniach bojowych. Celem było wyłonienie najlepszej drużyny z terenu gminy.
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP oraz prezentacja sprzętu i sprawności bojowej jednostek. Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy skupiają kolejne pokolenia strażaków, a w szczególności cieszy wszystkich ogromne zainteresowanie młodzieży oraz to, że w zawodach biorą coraz młodsze pokolenia druhów z poszczególnych jednostek.

Najsprawniejszą jednostką OSP w gminie Wieczfnia Kościelna, została już po raz kolejny nasza jednostka OSP Wieczfni Kościelnej. Na drugim miejscu uplasowali się druhowie z OSP Grzebsk z minimalną stratą do zwycięzców, następnie w klasyfikacji uplasowały się jednostki: trzecie miejsce druhowie z OSP Uniszek Zawadzkich, czwarte miejsce OSP Windyki, piąte miejsce OSP Grzygowo, szóste miejsce OSP Chmielewo.
Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawiała się następująco:

Sztafeta pożarnicza
1.    miejsce OSP Chmielewo z wynikiem 72, 34 pkt.
2.    miejsce OSP Wieczfnia Kościelna z wynikiem 65, 85 pkt.
3.    miejsce OSP Grzebsk z wynikiem 67, 88 pkt.
4.    miejsce OSP Grzybowo z wynikiem 79, 36 pkt.
5.    miejsce OSP Uniszki Zawadzkie z wynikiem 75, 39 pkt.
6.    miejsce OSP Windyki z wynikiem 78, 34 pkt.

Ćwiczenie bojowe
1.    miejsce OSP Chmielewo dyskwalifikacja
2.    miejsce OSP Wieczfnia Kościelna z wynikiem 49, 10 pkt.
3.    miejsce OSP Grzebsk z wynikiem 51, 93 pkt.
4.    miejsce OSP Grzybowo z wynikiem 78, 65 pkt.
5.    miejsce OSP Uniszki Zawadzkie z wynikiem 46, 56 pkt.
6.    miejsce OSP Windyki z wynikiem 58, 40 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawiała się następująco:
1.    miejsce OSP Wieczfnia Kościelna z wynikiem łącznym 114, 95 pkt.
2.    miejsce OSP Grzebsk z wynikiem łącznym 119, 81 pkt.
3.    miejsce OSP Uniszki Zawadzkie z wynikiem łącznym 121, 95 pkt.
4.    miejsce OSP Windyki z wynikiem łącznym 136, 48  pkt.
5.    miejsce OSP Grzybowo z wynikiem łącznym 158, 01 pkt.
6.    miejsce OSP Chmielewo dyskwalifikacja.

Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i ocenione zostały na bardzo dobre. Rywalizacja drużyn pożarniczych przebiegała w miłej strażackiej atmosferze, jednakże nie odbyło się bez niegroźnych kontuzji oraz niewielkich awarii sprzętu, w szczególności szczelności węży pożarniczych. Najlepsza jednostka została uhonorowana pucharem, i dyplomem pozostałe jednostki otrzymały dyplom oraz nagrody.

Podziękowania należą się organizatorom zawodów. Również staję się tradycją, że w czasie zawodów można było dokonać badań medycznych, a mianowicie personel medyczny centrum medycznego Gajda-Med fili w Wieczfni Kościelnej, przeprowadzał bezpłatne badania ciśnienia oraz poziomu cukru.

Galeria zdjęć z Zawodów Pożarniczych Wieczfnia Kościelna 2015