Czwartek13.06.24
Imieniny:Lucjana, Antoniego
Biuletyn Informacji PublicznejRozbudowa oświetlenia ulicznego

Montaż lamp solarnych wykonano w miejscowości Uniszki Zawadzkie.

Od  początku listopada mieszkańcy korzystają z nowego oświetlenie ulicznego – 3 lamp solarnych. Istniejąca sieć oświetlenia ulicznego zasilanego z sieci energetycznej, nie obejmuje w całości strategicznych dróg w miejscowości Uniszki Zawadzkich, a jego rozbudowa o nowe punkty świetlne jest bardzo kosztowna. Lampy solarne zostały zlokalizowane przy drodze prowadzącej do szkoły podstawowej oraz Centrum Sportowego w Uniszkach Zawadzkich. Działają bez zasilania sieciowego, całkowicie opierają się na energii słonecznej, są bezpieczne i przyjazne dla środowiska.  Ich montaż przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i osób z niej korzystających.

Należy zaznaczyć, że Gmina Wieczfnia Kościelna już od kilku lat inwestuje w tego typu oświetlenie. Lampy solarne i hybrydowe oświetlają m.in Pomnik Piechura i Mauzoleum Żołnierzy Września, plac zabaw w Wieczfni Kościelnej,  sołectwo Pepłowo, sołectwo Wąsosze oraz sołectwo Uniszki – Cegielnia.

Wykonawcą zadnia jest firma Modernhome  HST M.P. Prytulak Sp. J. z siedzibą w Żerań Duży. Całkowita wartość zadnia: 23.985,00 zł

Na przedmiotowe zadanie Gmina Wieczfnia Kościelna pozyskała w ramach “Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019” dotację w wysokości 10.000,00 zł ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego.