Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejPolska Biega 2015 „25 lat Samorządności”

W niedzielne popołudnie 31 maja 2015 r. w Wieczfni Kościelnej odbyła się akcja Polska Biega 2015. Połączono ją z obchodami 25 – lecia samorządu terytorialnego.

Zarejestrowało się 111 osób, wszyscy otrzymali koszulki okolicznościowe. Wśród nich przeważali biegacze, ale wyłoniła się także dość liczna grupa zwolenników marszu z kijkami. Bieg otworzył wójt gminy Wieczfnia Kościelna Pan Jan Warecki. Pan wójt poprosił uczestników o położenie prawej ręki na sercu i wspólne wybijanie jego rytmu przez 60 sekund. W ten sposób włączono się do akcji profilaktycznej organizowanej w ramach programu „Profilaktyka a Ty”.
Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia grupy, wyruszono na trasę biegu. Uczestnicy mieli do pokonania trzy kilometrową trasę wiodącą przez las. Na trasie biegu znajdowały się dwa punkty z losami. Na części z nich były pytania sprawdzające wiedzę na temat gminy. Na mecie, którą była leśniczówka Koła Łowieckiego KAMERA odbyła się dalsza cześć biegowej imprezy. Wszystkich powitał gospodarz obiektu Pan Marek Sitnicki, który w imieniu Koła Łowieckiego wręczył nagrody dla tych, którzy wbiegli na metę jako pierwsi w kategorii: bieg z samorządem oraz marsz nordic walking. Z rąk Pana Marka nagrody otrzymali również:
– najmłodszy uczestnik biegu: Michał Amelian
– najstarszy uczestnik biegu: Pani Barbara Waśniewska
Wójt gminy wręczył pamiątkowe koszulki myśliwym Koła Łowieckiego Kamera, dziękując za wieloletnią współpracę przy organizacji akcji Polska Biega oraz strażakom i policji za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Komplet piłek i pamiątkowy dyplom z rąk wójta gminy odebrali mieszkańcy „najaktywniejszego sołectwa”, którym została Wieczfnia Kościelna. Na mecie nagrodzono tych uczestników, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi na pytania wylosowane na trasie biegu. Nie brakowało chętnych do konkursów sprawnościowych. Uczestnicy integrowali się piekąc kiełbaski na ognisku. Pogoda i humor dopisały.