Sobota25.05.24
Imieniny:Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Biuletyn Informacji PublicznejLetni Festyn Rodzinny w Wieczfni Kościelnej.

11 czerwca 2017 roku na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Wieczfni Kościelnej panowała sportowa atmosfera. Tego dnia odbył się letni festyn rodzinny połączony z akcją polska biega.

Imprezę otworzył wójt gminy Wieczfnia Kościelna pan Jan Warecki. Następnie wszyscy zebrani przeszli w kierunku bieżni, aby uczestniczyć w biegu na dystansie 1600 m. Przed biegiem krótką rozgrzewkę przeprowadziły Panie Hanna Bojarska i Małgorzata Wiśniewska. Każdy starał się przebiec jak najwięcej okrążeń. Po biegu można było wykazać się aktywnością w konkursach sportowych. Rywalizowano w biegu przez tunel, skokach w workach, biegu na nartach oraz przeciąganiu liny. Aby nieco odpocząć zebrana widownia śledziła przedstawienie „Magiczny ołówek” w wykonaniu artystów Teatru Duet. Po spektaklu artyści zachęcali do włączenia się w liczne zabawy i konkursy przy muzyce. Dzieciaki chętnie odwiedzały wesołe miasteczko, malowały twarze oraz puszczały bańki mydlane. Częstowano się kiełbaskami z grilla i czekano w długiej kolejce, aby posmakować orzeźwiających koktajli o smaku gumy balonowej, migdałowym oraz amaretto.

Podczas festynu uczniowie szkół z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna zaprezentowali efekty swojej pracy przy realizacji projektu „Edukacja dla Rozwoju Gminy Wieczfnia Kościelna” współfinansowanego ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 . Projekt realizowany był w okresie 1 wrześnie 2016 – 30 czerwiec 2017 r. Na przygotowanych przez uczniów stoiskach prezentowane były nowatorskie metody nauczania, których głównym celem jest zwiększenie kompetencji kluczowych, ukształtowanie właściwych postaw i zwiększenie umiejętności na rynku pracy wśród uczniów uczęszczających do placówek oświatowych na terenie gminy Wieczfnia Kościelna. Dla gości odwiedzających stoisko, uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali szereg atrakcji. Uczestnicy festynu mogli sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek logicznych, zagrać z uczniami w gry logiczne, przyjrzeć się doświadczeniom chemicznym oraz zapoznać się z pomocami dydaktycznymi zakupionymi w ramach projektu. Wśród gości, którzy odwiedzili stoisko rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody.