Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji PublicznejJubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego

W minioną niedzielę, 30 września, 13 par małżeńskich z terenu gminy Wieczfnia Kościelna świętowało Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego.

Małżonkowie, którzy celebrowali 50  wspólnie przeżytych lat, to Państwo:

1.      Marianna i Włodzimierz Chmielewscy

2.      Teodozja i Józef Chmielewscy

3.      Alina i Józef Drwęccy

4.      Halina i Stanisław Golonowie

5.      Krystyna i Remigiusz Nadratowscy

6.      Krystyna i Marian Nowosielscy

7.      Marianna i Tadeusz Oleksiakowie

8.      Halina i Włodzimierz Piotrkowscy

9.      Laurentyna i Tadeusz Sokołowscy

10.  Stanisława i Henryk Stryjewscy

11.  Zofia i Jerzy Tylowie

12.  Marianna i Zdzisław Wojtkowscy

13.  Jadwiga i Henryk Zembrzuscy

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Wieczfni Kościelnej, odprawioną przez Proboszcza Ks. Kanonika Sławomira Krasińskiego. Następnie uczestnicy udali się do miejscowej szkoły podstawowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które w imieniu Prezydenta RP wręczyli Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna – Pan Jan Warecki oraz Starosta Mławski – Pan Włodzimierz Wojnarowski. Jubilaci zostali obdarowani bukietami róż oraz pamiątkowymi dyplomami.

Jubileusz uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej oraz Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej. Po części artystycznej Jubilaci z rodzinami i zaproszonymi gośćmi wznieśli toast za zdrowie i pomyślność Dostojnych Jubilatów oraz skosztowali przygotowanego na uroczystość tortu.