Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejInformacja Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna

dotycząca organizacji Dożynek Gminno-Parafialnych w 2020r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wieczfnia Kościelna

 

Po głębokiej analizie obecnej sytuacji epidemiologicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Księdzem Proboszczem podjęliśmy decyzję  o zaniechaniu organizacji Dożynek Gminno-Parafialnych w 2020 r. Decyzja została podjęta z powodu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.

Sytuacja epidemiologiczna budzi nasze obawy o bezpieczeństwo uczestników podczas planowanych uroczystości. Dożynki to czas dziękowania za plony i do ich organizacji należy solidnie się przygotować rozpoczynając przygotowania już na początku roku a niekiedy nawet wcześniej. W roku bieżącym zostały również poczynione pewne ustalenia, które niestety należy zweryfikować. Sytuacja jest zmienna i nieprzewidywalna jak warunki pogodowe, które w znacznym stopniu wpływają na prace rolników.

Msza Dziękczynna za zbiory odbędzie się pod warunkiem, że będą to dopuszczały obowiązujące we wrześniu przepisy prawa.

Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim którzy włączali się corocznie w organizacje dożynek i dokładali swoją cegiełkę do organizacji uroczystości. Dbajmy o siebie w tym trudnym okresie abyśmy za rok mogli się wszyscy wspólnie spotkać i uroczyście świętować.

Wierzę, że podjęta przez nas decyzja zostanie przez Państwa przyjęta ze zrozumieniem.

 

Z poważaniem

Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna