Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji PublicznejDożynki Gminno-Parafialne Wieczfnia Kościelna 2014

Tegoroczne Dożynki Gminno - Parafialne Wieczfnia Kościelna 2014 odbyły się 14 września 2014 r. i jak zwykle przyciągnęły wielu zwiedzających.

IMG_5500

Tegoroczne Dożynki Gminno – Parafialne Wieczfnia Kościelna 2014 realizowane były w ramach projektu „Plon niesiemy plon” – Dożynki Gminno Parafialne-Wieczfnia Kościelna 2014” z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. Operacja współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Osi LEADER. Realizatorem projektu była Gmina Wieczfnia Kościelna.
14 września 2014 roku o godz. 11:30 rozpoczęto je uroczystą Mszą Św. Następnie korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Strażacką w Grudusku wyruszył na plac przy Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej, gdzie kontynuowano uroczystości. Na początku zaprezentowano 14 wieńców dożynkowych. Po przemówieniu gospodarza dożynek Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna Pana Jana Wareckiego wypuszczono gołębie w niebo, później miał miejsce obrzęd dzielenia się chlebem oraz przemówienia zaproszonych gości. Po części oficjalnej koncert dała orkiestra strażacka. Swoje występy zaprezentowały również szkoły z terenu gminy. Dużymi brawami nagrodzono rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Windykach, którzy zaprezentowali bajkę o Kopciuszku w nowoczesnym wydaniu. Wiele osób na swój recital przyciągnęła Pani Krystyna Giżowska. Na scenie wystąpiło także Koło Emerytów i Rencistów w Wieczfni Kościelnej. W trakcie festynu dożynkowego rozegrano Turniej Drużyn Sołeckich w którym zmagało się 6 sołectw. Zwycięstwo w rywalizacji odniosły Kulany. Niezwykle emocjonującym momentem było losowanie szczęśliwców w loterii fantowej. O 20:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół Masters, zaś o 22:00 odbył się pokaz sztucznych ogni. Uczestnicy dożynek mieli możliwość własnoręcznego wykonania i upieczenia pachnącego chleba, który mogli zabrać do domu. Euro-bungee, zjeżdżalnie, byk rodeo, kule wodne, możliwość strzelania z łuku to atrakcje z których chętnie korzystały dzieci i młodzież. Chętnie odwiedzano również liczne stoiska oraz delektowano się poczęstunkiem przygotowanym przez stołówkę szkolną.