Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji PublicznejMiędzyszkolny konkurs dla klas IV-VI „150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”.

Największą wiedzą na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego wykazała się Paulina Nadratowska, uczennica klasy IV Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej.

W konkursie wystartowały 4 osoby. Swoich reprezentantów wystawiły szkoły podstawowe w Windykach i Wieczfni Kościelnej. Uczennice miały do wypełniania test składający się z 5 zadań. W pierwszym z nich należało uzupełnić brakującymi wyrazami krótką biografię Marszałka. W kolejnym trzeba było wykazać się znajomością dat. W trzecim pytaniu uczestniczki udzielały odpowiedzi na 10 pytań quizu. Następne pytanie to połączenie w pary słów Piłsudskiego z sytuacjami w jakich zostały wypowiedziane. Ostatnie zadanie to określenie czy zdania są fałszywe czy prawdziwe. W przypadku zdań fałszywych należało dopisać poprawne odpowiedzi. Uczennice zgodnie stwierdziły, że najtrudniejszym pytaniem było dopisanie wydarzeń do podanych dat, zaś najłatwiejsze okazało się uzupełnienie biografii Piłsudskiego. Uczestniczki konkursu otrzymały nagrody książkowe oraz słodycze.

Rok 2017 został ogłoszony m.in. rokiem Józefa Piłsudskiego. Konkurs zorganizowano w związku z uczczeniem 150 rocznicy urodzin Marszałka.