Czwartek13.06.24
Imieniny:Lucjana, Antoniego
Biuletyn Informacji PublicznejMiędzyszkolny konkurs dla klas I-III „W świecie zwierząt”

W międzyszkolnym konkursie dla klas I-III "W świecie zwierząt" po dogrywce zwycięstwo odniosła drużyna ze szkoły podstawowej w Uniszkach Zawadzkich w składzie Oliwia Sieradzka i Dominik Brzeziński.

10 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się międzyszkolny konkurs dla klas I-III „W świecie zwierząt” w którym wystartowało 12 dwuosobowych drużyn. Pięciorundowy pojedynek oceniało jury w składzie: Pani Krystyna Kownacka – sekretarz gminy Wieczfnia Kościelna, Pani Marzena Majko – dyrektor GBP oraz Pan Henryk Kocot – lekarz weterynarii i radny gminy. Zawodnicy rywalizowali w quizie, szukali zwierząt w zdaniach, odgadywali zwierzęta na podstawie ilustracji. Sprawdzono także czy znają głosy zwierząt i wiedzą do jakich grup należą. Po podliczeniu punktacji okazało się, że konieczna będzie dogrywka. Wzięły w niej udział 3 drużyny. Wybór zwierząt podlegających ścisłej ochronie gatunkowej wyłonił zwycięzców:
– I miejsce: Oliwia Sieradzka, Dominik Brzeziński (S.P. Uniszki Zawadzkie)
– II miejsce: Agnieszka Gębala, Bartłomiej Chmielewski (S.P. Windyki)
– III miejsce: Marta Miecznikowska, Jakub Żabiński (S.P. Wieczfnia Kościelna)
Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz słodycze. Zgromadzoną widownię, która dzielnie dopingowała swoich faworytów poczęstowano lizakami.