Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejFerie z biblioteką

Już po raz kolejny biblioteka zaprosiła dzieciaki do aktywnego uczestnictwa w feriach. W dniach 22-26 stycznia 2018 roku grupa dzieci uczestniczyła w różnorodnych zajęciach.

Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od gry w planszówki. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszyła się gra w bingo. Porozmawiano także o tym jak należy bezpiecznie spędzać ferie oraz wykonano duży, kolorowy plakat. Kolejnego dnia dzieci poprzez pokolorowanie rysunków oraz użycie aplikacji Chromville ożywiały postacie z obrazków. Feriowicze przy użyciu aplikacji Gniezno 3D, wybrali się na spacer po Gnieźnie, gdzie podziwiali m. in. wnętrze katedry gnieźnieńskiej. Grupa rozmawiała również jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz rozwiązywała zadania z książeczki „Poznaj bezpieczny Internet”. Dzieciaki wysłuchały także opowiadania o przygodach żółwia Franklina, aby następnie zrobić ilustracje do czytanego tekstu. Czwartek dzieci spędziły na wspólnym muzykowaniu z Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Zobaczyły jak przebiega próba orkiestry oraz jak wyglądają poszczególne instrumenty. Na zakończenie ferii odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Mnóstwo zabawy sprawiło dzieciakom pieczenie pierników i rogalików. Każdy chciał spróbować jak poradzi sobie z ugniataniem ciasta, wałkowaniem, smarowaniem białkiem czy lukrowaniem. To były aktywne i wesołe ferie.

W czasie ferii czas na odpoczynek od ciągłych prób i występów znaleźli również członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej. Muzycy na jednodniowy relaks wyruszyli do Olsztyna. Wyjazd rozpoczęli szaleństwem w parku trampolin, a następnie udali się do Galerii Warmińskiej. Tam po przerwie na posiłek obejrzeli film „Cudowny chłopak”.