Środa19.06.24
Imieniny:Gerwazego, Protazego
Biuletyn Informacji PublicznejCzytam sobie w bibliotece.

"Czytam sobie w bibliotece" to kolejny projekt do którego dołączyła Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej. Jest on skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat.

Realizatorem akcji jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. 900 bibliotek, które jako pierwsze zgłosiły się do programu otrzymało:
• zestaw 9 książek z serii Czytam sobie Wydawnictwa Egmont
• 7 scenariuszy do zajęć z dziećmi, z wykorzystaniem do wyboru: technik animacyjnych, plastycznych, teatralnych
• dostęp do materiałów oraz filmów instruktażowych, które ułatwią przeprowadzenie zajęć
• teczki małego czytelnika zawierające materiały dla dzieci biorących udział w warsztatach organizowanych w bibliotece – dyplomy, zawieszki, kolorowanki i zakładki do książek
• plakaty promujące cykl warsztatów
Na podstawie tych materiałów zorganizujemy zajęcia podczas których dzieci w twórczy sposób zinterpretują czytaną książkę. Zajęcia rozpoczną się od października i będą odbywać się raz w tygodniu.
Seria „Czytam sobie” to unikalna na rynku seria książek dla dzieci wspierająca naukę samodzielnego czytania na 3 poziomach umiejętności dziecka. Do współpracy wydawnictwo zaprosiło znanych pisarzy: Grzegorza Kasdepke, Wojciecha Widłaka, Zofię Stanecką, Ewę Nowak, Joannę Olech, Małgorzatę Strzałkowską. Zabawnym historyjkom ich autorstwa towarzyszą barwne ilustracje.