Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji PublicznejXLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom – eliminacje gminne-2019

Organizatorem Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej był Zarząd Gminny OSP w Wieczfni Kościelnej przy współpracy Wójta Gminy i dyrektorów szkół podstawowych.

W dniu 15  lutego 2019 r., odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Podobnie jak w latach ubiegłych turniej odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Na konkurs  przybyło 12 uczniów szkół podstawowych: Wieczfnia Kościelna, Uniszki Zawadzkie i Windyki. Uczestnicy I grupy wiekowej (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych), musieli wykazać się obszerną wiedzą pożarniczą, rozwiązując test pisemny, na podstawie którego byli oceniani.   
Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa – szkoły  podstawowe klasy I-VI:

I   miejsce Zuzanna  ROZKOSZ – Szkoła Podstawowa w Windykach,

II  miejsce Bartłomiej   KUCIŃSKI – Szkoła Podstawowa w Windykach,

III miejsce Paulina  NADRATOWSKA – Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej,

Uczennica  Zuzanna  Roskosz  zajmując  pierwsze miejsca  zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się w 15 marca 2019 r. w siedzibie PSP w Mławie. Na zakończenie Wójt Gminy serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

informacja Zbigniew Banasiak