Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejWsparcie dla OSP w Wieczfni Kościelnej

Samorząd Województwa przekazuje środki ochrony do 541 jednostek OSP

Pierwsza część zamówienia już trafiła do mazowieckich gmin, które przekażą je 541 jednostkom OSP. Gmina Wieczfnia Kościelna przekaże otrzymane od Województwa Mazowieckiego w formie darowizny środki rzeczowe w postaci zestawów środków ochronnych do przeciwdziałania COVID-19, jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej Wieczfnia Kościelna.

W skład zestawu środków ochronnych przeznaczonego dla OSP Wieczfnia Kościelna wchodzą:

1. Maseczki jednorazowe zgodne z obowiązującymi normami – 150 sztuk;

2. Kombinezony jednorazowe zgodne z obowiązującymi normami – 15 sztuk;

3. Rękawice jednorazowe, zgodne z obowiązującymi normami – 400 par;

4. Komplety ubrań specjalnych (komplet oznacza ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami), zgodne z obowiązującymi normami – 4 komplety;

5. Worki na odpady czerwone (120 litrów) – 20 sztuk;

6. Płyn dezynfekcyjny zgodny z obowiązującymi normami- 10 litrów.

Łączna wartość jednego zestawu wynosi 13 804,44 zł.

Niebawem do OSP trafi druga część dostawy, czyli komplety odzieży ochronnej – ubrania lekkie, hełmy z przyłbicą i goglami.

Epidemia spowodowała, że warunki pracy stały się dla druhów jeszcze trudniejsze. Z dnia na dzień musieli zmierzyć się z inną rzeczywistością. Jednostki nie były na to przygotowane, przede wszystkim brakowało maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji. Problemem był też brak dostępności środków ochronnych na rynku, dlatego przeznaczyliśmy 8 mln zł na doposażenie OSP m.in. w maseczki, kombinezony, rękawiczki i ubrania ochronne – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Dofinansowanie z budżetu Mazowsza pozwoliło na zakup dla mazowieckich OSP: ponad 80 tys. maseczek jednorazowych, 8 tys. sztuk kombinezonów ochronnych, blisko 217 tys. par rękawic jednorazowych, ponad 2 tys. kompletów ubrań specjalnych (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami), prawie 11 tys. sztuk worków na odpady (120 litrów) i ponad 5,4 tys. litrów płynu do dezynfekcji.

 

 

 

 

 

Autor:Biuro Prasowe Samorządu Województwa Mazowieckiego