Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejTurniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna

W dniu 18 marca w hali Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej odbył się kolejny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna Pana Jana Wareckiego.

W turnieju uczestniczyło pięć zespołów siatkarskich reprezentujących miejscowości z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna:

1. Chmielewo Wielkie, Kobiałki, Długokąty, Załęże, Zakrzewo Wielkie

2. Grzebsk, Łęg

3. Pogorzel, Chmielewko, Wąsosze, Bąki, Grzybowo, Grzybowo-Kapuśnik

4. Wieczfnia-Kolonia, Kulany, Pepłowo, Bonisław

5. Uniszki Zawadzkie, Uniszki Cegielnia

Punktualnie o godzinie 10.00 na parkiecie hali sportowej rozpoczęły się rozgrywki. Rozgrywane  spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na wysokim, wyrównanym poziomie. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair – play w jakim rozgrywane były zawody. W przerwach między meczami zawodnicy korzystali z przekąsek i ciepłych napojów. Ogólnie w całym turnieju wzięło udział około 50 zawodników, podchodzących do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Uczestnicy turnieju za osiągnięte wyniki otrzymali dyplomy i puchary wręczano przez p. Jana Wareckiego – Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna oraz p. Macieja Wiśniewskiego, sędziego zawodów. Statuetkę dla „najmłodszego” zawodnika otrzymał p. Zygmunt Szypulski reprezentujący miejscowość Załęże.

Głównym celem imprezy  była dobra zabawa, krzewienie aktywności fizycznej oraz propagowanie piłki siatkowej, wśród mieszkańców Gminy Wieczfnia Kościelna. Należy zaznaczyć, że impreza sportowa mogła się udać dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy p. Grażyny Welenc, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej oraz nauczycieli w-f p. Macieja Wiśniewskiego i Tomasza Żmudy.

Klasyfikacja końcowa.

1. Grzebsk, Łęg

2. Chmielewo Wielkie, Kobiałki, Długokąty, Załęże, Zakrzewo Wielkie

3. Wieczfnia-Kolonia, Kulany, Pepłowo, Bonisław

4. Uniszki Zawadzkie, Uniszki Cegielnia

5. Pogorzel, Chmielewko, Wąsosze, Bąki, Grzybowo, Grzybowo-Kapuśnik