Sobota25.05.24
Imieniny:Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Biuletyn Informacji PublicznejSpotkanie opłatkowe

20 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 odbyło się w sali remizy OSP w Wieczfni Kościelnej Wigilijne Spotkanie Opłatkowe.

bombka2

Na spotkanie przybyli włodarze Gminy Wieczfni Kościelna: Wójt Gminy Pan Jan Warecki,  Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Sieński,  Radni Gminy Wieczfnia Kościelna, Proboszcz Parafii w Wieczfni Kościelnej ks.  Sławomir Krasiński, Sołtysi oraz zaproszeni goście z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna.

Wójt Gminy powitał wszystkich zaproszonych gości, którzy licznie przybyli na spotkanie opłatkowe. Boże Narodzenie to czas spotkań z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka. To przede wszystkim czas miłości, radości, refleksji. Czasami jest jedynym momentem aby spotkać się wspólnie z rodziną i  złożyć życzenia.  Podczas przemówienia Wójt Gminy złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych pełnych życzliwości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.

Kolejnym punktem wigilijnego spotkania był występ dzieci Zespołu Szkół z Wieczfni Kościelnej, które przedstawiły opowieść wigilijną związaną z Bożym Narodzeniem, przenosząc zebranych gości  w różne części Polski. Zebrani goście wysłuchali kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Wieczfni Kościelnej.  Corocznie, tak też  i w tym roku przedstawienie bardzo chętnie było oglądane przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Do zebranych mieszkańców życzenia rodzinnych świąt Bożego Narodzenia skierował Przewodniczący Rady Gminy Wieczfnia Kościelna Pan Tadeusz Sieński oraz Proboszcz Parafii ks. Sławomir Krasiński.

Następnie goście i gospodarze przystąpili do dzielenia się opłatkiem.

Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw które spożywamy podczas wigilijnej wieczerzy oraz wspólnego wykonania najpopularniejszych kolęd.

Wszystkim zebranym uczestnikom  towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.