Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji PublicznejSport to zdrowie, kto przyjdzie poćwiczyć ten się dowie.

W dniu 12 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie siłowni plenerowej w Uniszkach Zawadzkich.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przecięcia wstęgi i oficjalnego oddania siłowni do użytku mieszkańców dokonali wspólnie Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna – Jan Warecki, Radny Rady Gminy Wieczfnia Kościelna – Mirosław Skolimowski, Sołtys wsi Uniszki Zawadzkie – Marcin Smędzik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich – Dorota Skrobińska, Przewodnicząca Rady Rodziców – Karolina Chmielewska, Wikariusz Parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej – Piotr Szulc. Jednym z elementów imprezy był pokaz wchodzących w skład fitparku urządzeń, który poprowadziła p. Dorota Skrobińska. Pani Dyrektor towarzyszyli Państwo Sylwia i Marcin Smędzik, którzy prezentowali prawidłowy sposób wykonywania ćwiczeń na poszczególnych przyrządach.

Otwarcie siłowni cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, o czym świadczyła liczba przybyłych gości. Po części oficjalnej każda osoba z publiczności miała szansę spróbować swoich sił na urządzeniach, co wytrwalsi otrzymali upominek w postaci koszulki. Spalone kalorie można było nadrobić korzystając z przygotowanego poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla.

W ramach inwestycji realizowanej przez Gminę Wieczfnia Kościelna powstała nowoczesna siłownia plenerowa  w skład, której wchodzą takie urządzenia jak:

1. Wyciąg i krzesło

2. Biegacz i orbitrek

3. Prasa nożna i wioślarz

4. Narty i stepper

5. Rower i jeździec

6. Surfer i twister

7. TAI CHI małe i duże koła

8. Masażer

9. Drabinka i podciąg nóg

10. Wspornik do rozciągania nóg

11. Ławka i prostownik pleców

12. Rower i trenażer

13. Ławka z pedałkami

14. Tablica z regulaminem

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Uniszek Zawadzkich, Gminy Wieczfnia Kościelna oraz Gości do aktywnego spędzania czasu na nowopowstałej siłowni. Należy jednak pamiętać, że Przyszkolne Centrum Sportowe to nie tylko siłownia ale także skatepark, plac zabaw, boisko do piłki siatkowej, wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej, zeskok do skoku w dal, ale przede wszystkim jest to miejsce wypoczynku dla całej rodziny.