Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji PublicznejObchody 95-lecia OSP w Wieczfni Kościelnej

W sobotę 13.05.2017 odbyła się uroczystość 95 - lecia OSP w Wieczfni Kościelnej połączona z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęła zbiórka druhów wraz z pocztami sztandarowymi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej gminy. Następnie poczty w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wieczfni Kościelnej udały się do kościoła, gdzie sprawowana była Msza Święta w intencji członków OSP z terenu naszej gminy.

Po mszy przed remizą OSP w Wieczfni Kościelnej odbył się apel, który rozpoczęło zdanie meldunku przez  naczelnika OSP Wieczfnia Kościelna, druha Dariusza Piotrowskiego. Meldunek przyjmował Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Włodzimierz Wojnarowski. Po przyjęciu meldunku nastąpiło uroczyste podniesienie flagi narodowej i odegranie przez Orkiestrę Dętą hymnu państwowego.

W swoim wystąpieniu Prezes OSP Wieczfni Kościelnej druh Tadeusz Skolimowski przedstawił krótki rys historyczny jednostki. Podczas uroczystości nie zapomniano o tych druhach, których już nie ma. Ich pamięć uczczono minutą ciszy, dźwiękiem syreny strażackiej i złożeniem kwiatów w miejscach pamięci oraz na grobie zasłużonego druha Romana Palmana.

Codzienny trud strażaków z OSP w Wieczfni Kościelnej nagrodzony został przyznaniem medali i odznaczeń. I tak odznaczeni zostali:

Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – druh Prezes Tadeusz Skolimowski

Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – druhowie Jarosław Cichocki i Paweł Skolimowski

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – druh Zbigniew Zaborowski i ksiądz Sławomir Krasiński

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – druhny i druhowie Agnieszka Waśniewska, Ewa Nadratowska, Natalia Langowska, Paweł Amelian, Rafał Amelian, Patryk Krajewski

Odznaka Wzorowy Strażak – druhowie Bartłomiej Wernik, Bartłomiej Amelian

Po rozdaniu medali i odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Jan Warecki, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Włodzimierz Wojnarowski, a także Komendant Powiatowy PSP w Mławie Jarosław Kuciński. Dziękowali oni za trud niesiony w codziennej działalności druhów i życzyli kolejnych równie pięknych jubileuszy.

Uroczystość zakończyło wyprowadzenie pocztów sztandarowych, po czym druhowie i zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad.