Sobota25.05.24
Imieniny:Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Biuletyn Informacji PublicznejMistrzowie AGRO

Tegoroczna edycja akcji MISTRZOWIE AGRO - największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta!

Z największa przyjemnością informuję, że przedstawicie naszej gminy zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie AGRO – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez „Polska Time” oraz ogólnopolski serwis i magazyn  „Strefa Agro”

Nominacje do nagród uzyskali: Andrzej Gębala – sołtys Sołectwa Windyki, Krzysztof Miecznikowski – sołtys Sołectwa Chmielewo Wielkie, KGW w Kulanach oraz KGW w Wieczfni Kościelnej.

Od dnia 5 października rozpoczęło się głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa, a tytuły Rolnik Roku w regionach złożonych z kilku powiatów. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwało do czwartku, 29 października.

Zachęcam do oddawania głosów na przedstawicieli naszej gminy.

Linki do głosowania:

Sołtys Roku

Koło Gospodyń Wiejskich Roku

 

Zwycięzcy z powiatów i regionów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego etapu plebiscytu, który rozpocznie się w środę, 4 listopada. Głosowanie na wojewódzkim szczeblu potrwa do czwartku, 19 listopada. Laureaci z powiatów i regionów będą walczyć o główne tytuły i nagrody finansowe. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu będzie także zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 23 listopada i potrwa do poniedziałku, 30 listopada. Finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2020, Sołtys Roku Polski 2020 i Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2020.

Mariusz Gębala

Wójt Gminy Wieczfnia Kościelna