Czwartek13.06.24
Imieniny:Lucjana, Antoniego
Biuletyn Informacji PublicznejKwalifikacja wojskowa odwołana

Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia 2020 r. tracą ważność.

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa wywraca nasze życie do góry nogami. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie, dzięki któremu zakończona została tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Co te zmiany oznaczają dla osób zobowiązanych do kwalifikacji?

Zgodnie z nowymi przepisami, kwalifikacja wojskowa 2020 została zakończona w piątek, 13 marca 2020 r.. Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia 2020 r. tracą ważność.

– Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Jest to działanie profilaktyczne, zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Rozporządzenie sprawiło, że wszystkie powiatowe komisje lekarskie, które prowadziły kwalifikację wojskową zostały zamknięte 13 marca. Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca do 30 kwietnia 2020 r. nie mają już tego obowiązku, wezwania straciły bowiem ważność.

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego z dnia 13 marca 2020 r o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2020 r..

Opr. Inspektor ds. wojskowych, oc i zarządzania kryzysowego Urzędu Gminy Wieczfnia Kościelna