Środa19.06.24
Imieniny:Gerwazego, Protazego
Biuletyn Informacji PublicznejKonkurs Grantowy

Ruszył Regionalny Konkurs Grantowy "Równać Szanse"

rownac-sznase2

 

 

 

 

 

Rozpoczął się nabór projektów w Regionalnym Konkursie Grantowym –  organizacje pozarządowe, w tym OSP, a także domy kultury oraz biblioteki mogą uzyskać dotację w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty realizowane są pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2017 roku.

16 sierpnia 2016 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła rozpoczęcie Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Po raz pierwszy regionalnym operatorem w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA (www.stopa.org.pl), które udziela wsparcia informacyjnego i doradczego przy tworzeniu wniosków do konkursu.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.

Projekty, które otrzymują dofinansowanie w ramach Programu „Równać Szanse” mają na celu stworzenie przestrzeni, w której młodzież poprzez aktywne działania będzie przede wszystkim rozwijać umiejętności społeczne, ale także swoje pasje i zainteresowania.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://stopa.org.pl/co-robimy/rkg-równać-szanse

Zapraszamy na spotkania informacyjne w woj. mazowieckim i podlaskim, których harmonogram znajduje się tu: http://stopa.org.pl/news/2016-08/spotkania-informacyjne-poświęcone-regionalnemu-konkursowi-grantowemu-„równać-szanse”

Zapraszamy po dodatkowe informacje:

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA

Iwona Olkowicz, koordynatorka RKG „Równać Szanse”

iwona@stopa.org.pl, 608-305-766, skype: iwona.Olkowicz

Paweł Wilk, doradca RKG „Równać Szanse”

Pawelwilk8@o2.pl, 796-538-105