Środa19.06.24
Imieniny:Gerwazego, Protazego
Biuletyn Informacji PublicznejGminne Igrzyska Sportowe

31 maja 2019r. na obiektach Przyszkolnego Centrum Sportowego w Wieczfni Kościelnej odbyły się Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne.

Impreza adresowana była do dzieci i młodzieży ze szkół na terenie Gminy i miała na celu popularyzowanie lekkiej atletyki jako zdrowej i najprostszej formy aktywnego wypoczynku, zachęcenie uczniów do podjęcia zajęć treningowych oraz upowszechnienie stylu życia wolnego od nałogów.

W tym roku przyświecało jej motto CITIUS – ALTIUS – FORTIUS, czyli Szybciej, Wyżej Mocniej.

Igrzyska zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz Gminy Wieczfnia Kościelna oraz zaproszeni goście.

Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych na Przyszkolnym Centrum Sportowym przez Dyrektor Szkoły Podstawowej oraz Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna nastąpiło wniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie zaprezentowano symbole olimpijskie – flagę oraz koła olimpijskie.

Uczestników, do rywalizacji zachęcił pokaz taneczny w wykonaniu uczennic klas gimnazjalnych.

Zawodnicy, podzieleni na grupy wiekowe, zmierzyli się w wielu konkurencjach, np.: bieg na 60 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4×100.

Rywalizacja trwała  kilka godzin przy gorącym dopingu publiczności.

W klasyfikacji generalnej, w kategorii klas I – III, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Windykach, a III lokatę wywalczyła Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich.

Wśród młodzieży najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Windykach, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej a III miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa                                 w Uniszkach Zawadzkich.

Zwycięzcy,  za osiągniecia indywidualne i drużynowe. otrzymali puchary,  medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Na organizację Gminnych Igrzysk Sportowych, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Wieczfnianka” Wieczfnia Kościelna uzyskał dofinansowanie w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej .

   „Zadanie sfinansowano ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego”