Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejWarsztaty „Jak powstaje książka?”

W dniu 9 grudnia 2015 r. bibliotekę odwiedziła Pani Joanna Tyluś - Malak, która przeprowadziła warsztaty pt: "Jak powstaje książka?".

Pani Joanna Tyluś – Malak to znana ilustratorka, autorka książek dla dzieci („O Małej Ogrodniczce”, „Kolory – Magiczne Szablony”), a także właścicielka Wydawnictwa Kurza Stopka.

W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej – klasy II i klasa III. Na zajęciach uczniowie mieli okazję do poznania całego cyklu tworzenia książki od pomysłu poprzez kolejne etapy powstawania, aż do produktu finalnego. W rozmowie między dziećmi, a prowadzącą pojawiło się wiele pojęć: drukarnia, skanowanie, introligatornia, pisarz, ilustrator. Podczas warsztatów uczniowie tworzyli własne opowiadania i samodzielnie ozdabiali je rysunkami. Najciekawszym elementem warsztatów było tworzenie okładek do napisanych książek za pomocą profesjonalnych, drukarskich urządzeń. W nagrodę za pracę i pomysłowość każdy uczestnik otrzymał od Pani Joanny upominek w postaci książki. Niektórzy z uczniów skorzystali z okazji prosząc o autograf.