Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejTydzień z Internetem

Po raz kolejny biblioteka wzięła udział w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem. Hasło tegorocznej kampanii to "E-Pasjonaci". Koordynatorem akcji w Polsce jest FRSI.

Przedszkolaki biorące udział w akcji „Cała Wieczfnia czyta dzieciom” tym razem włączyły się w kampanię Tydzień z Internetem. Zamiast czytania była zabawa na tabletach. Na początku spotkania dzieciaki wspólnie wymieniały książki, które zostały przeczytane podczas zajęć. Udało się wymienić niemal wszystkie tytuły. W dalszej części przedszkolaki podzielono na 6 trzyosobowych grup. Każda trójka po wylosowaniu karteczki z tytułem książki rysowała do niej ilustrację. Zadanie sprawiło dzieciom wiele zabawy i radości. Efektem pracy okazały się niezwykle barwne i piękne ilustracje.

Tydzień z Internetem był doskonałą okazją, aby o swoich pasjach i zainteresowaniach opowiedzieli członkowie Lokalnego Klubu Kodowania. Uczniowie podzieleni na grupy pracowali nad prezentacją przybliżającą pozostałym swoje pasje. Wysłuchaliśmy dwóch prezentacji o piłce nożnej, był pokaz slajdów o muzyce oraz grach komputerowych.