Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejTydzień z Internetem

Gminna Biblioteka Publiczna po raz kolejny wzięła udział w kampanii Tydzień z Internetem. Podczas zajęć organizowanych dla dzieci i dorosłych korzystano z tabletów.

Scenariusz spotkania z dorosłymi zatytułowano „Selfuj się kto może!”. Uczestnicy najpierw zapoznali się z prostymi aplikacjami, spędzili nieco czasu w Internecie. W dalszej części spotkania wykonali kilka zdjęć. Wybrane przez siebie zdjęcie poddali obróbce w programie PicsArt. Dodawano ramki, tekst, cliparty, była także możliwość własnoręcznego dorysowania dowolnego elementu.

Spotkanie z dzieciakami odbyło się w filii gminnej biblioteki w szkole podstawowej w Uniszkach Zawadzkich. Dzięki aplikacji Gniezno 3D piątoklasiści przenieśli się w czasy Mieszka I. Dokładnie zapoznali się z budową grodu, zwiedzili katedrę gnieźnieńską, dowiedzieli się jak wyglądała chata oraz łaźnia parowa.

Pięciolatki i sześciolatki w programie Drawing Desk ćwiczyły rysowanie. Z pod ich ręki wychodziły piękne pisanki i krajobrazy. Zaciekawiła je również gra w której łączyły elementy w pary.

Zajęcia bardzo się podobały i dlatego będą kontynuowane.