Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejSpotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską – „Zabawy z poezją”

W dniu 18 lutego 2016 r. o godz. 10:00 gościem biblioteki była Pani Hanna Niewiadomska, autorka zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II oraz klasa III. Poetka opowiadała o początkach swojej twórczości, pomysłach i inspiracjach. Pani Hania czytała dzieciom wiersze swego autorstwa i zachęcała do codziennego sięgania po książkę. Nie zabrakło także zabaw z poezją. Pani Hania omówiła z dziećmi budowę wiersza oraz zaprosiła ich do wspólnego rymowania. Uczniowie we współpracy z naszym Gościem napisali pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni w życiu wiersz pt: ”Mądrzy przyjaciele”. Autorka zachęcała dzieci do próbowania swoich sił w pisaniu wierszy. Słuchacze zadawali wiele pytań. Podczas spotkania jedna z uczennic sprawiła dużą niespodziankę autorce recytując jej wiersz pt: „Babcia”. Pod koniec spotkania Pani Hania wręczyła wszystkim uczestnikom piękne zakładki i chętnie pozowała do wspólnego zdjęcia.

Podobne spotkanie odbyło się w filii biblioteki w Uniszkach Zawadzkich. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły podstawowej w Uniszkach Zawadzkich i w Windykach.