Czwartek13.06.24
Imieniny:Lucjana, Antoniego
Biuletyn Informacji PublicznejSpektakl „Benio w opałach”

Drugi tydzień ferii w bibliotece rozpoczął się spektaklem "Benio w opałach" w wykonaniu artystów Teatru Tak.

Na widowni zasiedli uczniowie szkoły podstawowej w Uniszkach Zawadzkich. Ci którzy spędzają ferie w domu, a chcieli obejrzeć spektakl przybyli w towarzystwie rodziców. O dobry humor i wciągnięcie dzieciaków do zabawy postarała się dwójka artystów, która wcieliła się w postacie żabek: Benia i Larysy. Żabki spędzały wspólnie sporo czasu do momentu, aż zmęczona Larysa chciała wrócić do domu. Jednak Benio pragnie zatrzymać przyjaciółkę za wszelką cenę i bawić się z nią w nieskończoność. Korzysta z porad otrzymanych przez Wodną Damę Dobrych Manier, jednak wszystko psuje przybycie Muchy Sio, która jak na czarny charakter przystało za zgodą Benia zaklina Larysę. Od tej chwili żabka jest mu całkowicie posłuszna i robi wszystko, o co Benio ją poprosi. Okazuje się jednak, że Larysa opiera się czarowi i wraz z dzieciakami z widowni daje nauczkę Beniowi.

Pełen ekspresji, wesołej muzyki z elementami języka angielskiego i kolorowych kostiumów spektakl zapewnił dzieciom sporo miłych wrażeń i dobrej zabawy. Dzieci chętnie włączały się do zabawy powtarzając angielskie słówka, wcielając się w latające muchy i naśladując Benia.

Po spektaklu uczniowie z Uniszek Zawadzkich odwiedzili Izbę Pamięci. Sprawdzili działanie dawnych pomp strażackich. Dużym zainteresowaniem grupy cieszyły się stosowane we wcześniejszych latach akcesoria fryzjerskie oraz dawne piórniki.