Czwartek18.07.24
Imieniny:Erwina, Kamila, Szymona
Biuletyn Informacji PublicznejMiędzyszkolny konkurs dla klas I-III „Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie…”

24 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się międzyszkolny konkurs dla klas I-III promujący obchody Roku Rzeki Wisły.

W szranki stanęło 11 drużyn ze szkół z terenu gminy Wieczfnia Kościelna. Dwuosobowe drużyny zmierzyły się w pięciorundowym pojedynku, który oceniło jury w składzie: Pani Joanna Mórawska – inspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska oraz Pani Iwona Błażyńska – doradca rolnośrodowiskowy MODR, Oddział Poświętne w Płońsku. Zawodnicy oznaczali miasta położone nad Wisłą, uzupełniali krótki tekst na temat rzeki, odpowiadali na pytania w quizie. Sprawdzono również czy uczniowie potrafią zaznaczyć prawidłowy bieg Wisły od źródła do ujścia oraz czy znają zabytki znajdujące się w największych nadwiślańskich miastach. Drużyny wykazały się bardzo dużą wiedzą i trzeba było skorzystać z pytań dodatkowych. W tej części zmierzyło się 5 drużyn mających taką samą ilość punktów. Sytuacja uległa nieco zmianie, ale nie poznaliśmy jeszcze zwycięzców. Rozstrzygnięcie przyniosło pytanie o wypisanie województw przez które przepływa rzeka Wisła. Dokładne sprawdzenie odpowiedzi i podliczenie punktów wyłoniło zwycięzców:

– I miejsce: Wiktoria Kołakowska, Adam Waśniewski (S.P. Wieczfnia Kościelna)

– II miejsce: Olga Chmielewska, Adrian Sieński (S.P. Grzebsk)

– III miejsce: Wiktor Bonisławski, Oskar Kik (S.P. Wieczfnia Kościelna)

Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali nagrody książkowe oraz słodycze. Zgromadzoną widownię, która dzielnie dopingowała swoich faworytów i mocno trzymała za nich kciuki poczęstowano cukierkami.