Sobota20.07.24
Imieniny:Czesława, Hieronioma, Małgorzaty
Biuletyn Informacji Publicznej„Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” KODUJEMY ROBOTY!

W dniu 11 października 2016 r. w bibliotece odbyły się warsztaty komputerowe realizowane w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę".

W warsztatach uczestniczyły klasy V (31 osób) z Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej. Podczas zajęć pracowano z robotami. Warsztaty poprowadził Pan Piotr Mrzygłowski. Spotkanie otworzyła rozmowa na temat kodowania. W dalszej części zadaniem uczniów było stworzenie programu do sterowania Finchem – robotem, przypominającym niewielką płaszczkę na kółkach. Można go było zaprogramować tak, aby poruszał się we wszystkich kierunkach, świecił i reagował na światło. Na zakończenie spotkania wszystkie roboty wzięły udział w wyścigu w labiryncie ułożonym z pudełek – musiały ominąć wszystkie przeszkody i jak najszybciej dotrzeć do celu.

Warsztaty odbyły się dzięki udziałowi w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.