Poniedziałek15.07.24
Imieniny:Henryka, Włodzimierza, Dawida
Biuletyn Informacji PublicznejKreatywne brewerie w zimowe ferie.

Wiele atrakcji i mnóstwo zabawy czekało na dzieciaki podczas ferii zimowych. Ci, którzy nas odwiedzili cieszyli się z przygotowanej oferty.

Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej przyciągnęły sporą grupę dzieciaków. Mali kucharze pod okiem Pani Elżbiety Sieczki piekli babeczki marchewkowe oraz ciasteczka amoniaczki z orzechami. Dzieciakom towarzyszyli rodzice bądź dziadkowie. Żeby możliwa była degustacja trzeba było wziąć się ostro do pracy. Kucharze z werwą zabrali się do tłuczenia orzechów, precyzyjnie odmierzyli składniki, aby w następnej kolejności przystąpić do wyrobienia ciasta. A potem wałki poszły w ruch. Z rozwałkowanego ciasta wycinano foremkami różnorodne kształty. Gotowe ciasteczka ozdobiono barwnymi posypkami i czekoladą. Zadowolone dzieciaki z przepisami w dłoni wróciły do domu.

Duże podziękowania dla Pani Elżbiety Sieczki i pozostałych pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej za pomoc i poprowadzenie warsztatów.

Poza warsztatami kulinarnymi można było również wziąć udział w zajęciach plastycznych. Dzieciaki robiły kolorowe kwiatki, wiatraki oraz gniotki. Można było także wydawać polecenia robotowi. Niezła zabawa czekała na dzieciaki podczas spektaklu „Benio w opałach”. Gościliśmy również uczniów, którzy odwiedzili nas, aby zebrać materiały do napisania prac i referatów. Czas pożegnać ferie i wrócić do szkoły.